Pracownia Projektowo-Usługowa INSTALATOR Bożena Komerska

Building Information Modeling

Pracownia Projektowa INSTALATOR Sp. z o.o. oferuje projektowanie instalacji sanitarnych, technologicznych, elektrycznych w technologii Building Information Modelling (BIM). W styczniu 2014 parlament UE zadecydował o rekomendowaniu stosowania elektronicznych narzędzi modelujących (BIM) w procesie zamówień publicznych. Niewątpliwie w ciągu najbliższych lat technologia BIM stanie się niezbędna w realizacji procesu inwestycyjnego.

Aby podążać za aktualnymi trendami, nasza Pracownia od 2016 roku prowadzi zaawansowane prace projektowe wykorzystując technologie BIM.

Modelowanie instalacji opieramy na narzędziach Revit oraz programach branżowych współpracujących ze środowiskiem BIM, dzięki czemu mamy możliwość wykonywania kompletnych instalacji sanitarnych, technologicznych, elektrycznych.

Zaletą projektowania w technologii BIM jest koordynacja międzybranżowa w czasie rzeczywistym, jak również aktywny udział Inwestora w procesie projektowania, już od etapu koncepcji przy pomocy platform CDE.

Nabyte doświadczenie pozwala zrozumieć fakt, iż BIM to nie tylko modelowanie 3D. Nie są nam obce skróty: BIM, BEP, EIR, CDE, COBie, IFC, LOD/LOI, BCF. Jesteśmy gotowi na projektowanie 4D, 5D oraz wyższe.

Doświadczenie i wiedza techniczna naszej Pracowni Projektowej, jak również korzystanie z technologii BIM pozwala nam sprostać nawet najbardziej wymagającemu zadaniu projektowemu.

BIM Manager